Drukarka fiskalna gdansk

We wszystkich sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich również różnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to dopiero oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta także możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, tworzą być drukowane na określonej rolce w wersji papierowej, lub może powinny być jedynie notowane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czyli do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w skrajnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może dokonać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.