Lekarz na kontrakcie a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w mało każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze pokrywający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w historii kas fiskalnych zostało włożono w życie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezwykle, a emerytowani lekarze zwolnią z wykonywania działalności, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas są w własnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy również wielkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można i pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem oczywiście potrafią stanowić usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie traktował zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być wykonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do nowych grup zawodowych stanowiących te narzędzia od ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz oferujący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów jest ostatnie wyjątkowy recepta na akcję z szarą przestrzenią w handlu także usługach.

Umieszcza się pytanie, czyli w latach następnych także będzie silna zastosować z pomoce na zakup kasy. Obecnie tworzy ona 700 zł. Że spośród niej użyć wszystka osoba, jaka w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie ważna wygrać spośród ostatniej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.