Urzadzenia diagnostyczne i pomiarowe sieci

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Atlant gelAtlant gel Hatékony módszer, amely növeli tagjait

Kolposkop natomiast jego skorzystanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, jakie potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego bada się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i dostrzeganie go na specjalnym ekranie, a też zapisywanie i dawanie dla pacjentki, kiedy oraz do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.